
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10PBELNA#U5
Manufacturer:
Package:
32-HVQFN (5x5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 32HVQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.2535
5.2535
10
4.7215
47.215
25
4.46348
111.587
80
3.8684
309.472
230
3.670012
844.10276
490
3.29309
1613.6141
980
2.777306
2721.75988
2450
2.638444
6464.1878
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | Automotive, AEC-Q100, RL78/F14 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 6K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 25 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 12x10b SAR; D/A 1x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F10 |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-HVQFN (5x5) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |