
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10PGJKNA#U5
Manufacturer:
Package:
48-HVQFN (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 48HVQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.6215
6.6215
10
5.94415
59.4415
25
5.61906
140.4765
80
4.869824
389.58592
416
4.620106
1921.964096
832
4.14562
3449.15584
1248
3.496304
4363.387392
2496
3.321485
8290.42656
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 24MHz |
| Series | Automotive, AEC-Q100, RL78/F14 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 20K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Number of I/O | 38 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 17x10b SAR; D/A 1x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F10 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-HVQFN (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |