
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10PMJCLFB#35
Manufacturer:
Package:
80-LFQFP (12x12)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.9065
6.9065
10
6.2396
62.396
25
5.94928
148.732
119
5.165844
614.735436
238
4.933692
1174.218696
476
4.498374
2141.226024
952
3.917933
3729.872216
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | Automotive, AEC-Q100, RL78/F14 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 20K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 68 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 80-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 22x10b SAR; D/A 1x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F10 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 80-LFQFP (12x12) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |