
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10RGCGFB#30
Manufacturer:
Package:
48-LFQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.2325
2.2325
10
2.00925
20.0925
25
1.89544
47.386
80
1.614762
129.18096
250
1.5162
379.05
500
1.326675
663.3375
1000
1.099245
1099.245
2500
1.023435
2558.5875
5000
1.0108
5054
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 24MHz |
| Series | RL78/L12 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 1.5K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 33 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 9x8/10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F10 |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-LFQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |