
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10RJAAFA#30
Manufacturer:
Package:
52-LQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 52LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1755
2.1755
10
1.95605
19.5605
25
1.84528
46.132
160
1.57225
251.56
320
1.4763
472.416
480
1.291762
620.04576
960
1.070318
1027.50528
2400
0.996502
2391.6048
4960
0.9842
4881.632
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 24MHz |
| Series | RL78/L12 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 1K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 37 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 52-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x8/10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F10 |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 52-LQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |