
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10RLAAFA#30
Manufacturer:
Package:
64-LQFP (12x12)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.4985
2.4985
10
2.24675
22.4675
25
2.11964
52.991
119
1.80596
214.90924
238
1.69575
403.5885
476
1.483776
706.277376
952
1.229424
1170.411648
2499
1.144626
2860.420374
4998
1.1305
5650.239
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 24MHz |
| Series | RL78/L12 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 1K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 39 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x8/10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F10 |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (12x12) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |