
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10RLAAFB#30
Manufacturer:
Package:
64-LFQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.033
2.033
10
1.824
18.24
25
1.72064
43.016
160
1.46603
234.5648
320
1.37655
440.496
480
1.204486
578.15328
960
0.997994
958.07424
2400
0.929176
2230.0224
4960
0.9177
4551.792
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 24MHz |
| Series | RL78/L12 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 1K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 47 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F10 |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LFQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |