
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10RLAANB#20
Manufacturer:
Package:
64-HWQFN (8x8)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64HWQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.052
2.052
10
1.8411
18.411
25
1.73698
43.4245
100
1.480005
148.0005
250
1.38966
347.415
450
1.215962
547.1829
950
1.007504
957.1288
2400
0.93802
2251.248
4900
0.9177
4496.73
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 24MHz |
| Series | RL78/L12 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 1K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 39 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 64-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x8/10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F10 |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-HWQFN (8x8) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |