
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10WLCGFB#30
Manufacturer:
Package:
64-LFQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.85
2.85
10
2.56215
25.6215
25
2.4168
60.42
160
2.059125
329.46
320
1.93343
618.6976
480
1.69175
812.04
960
1.401744
1345.67424
2400
1.305072
3132.1728
4960
1.2768
6332.928
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 24MHz |
| Series | RL78/L13 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 1.5K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 42 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 9x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F10 |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LFQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |