
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10WLEGFB#30
Manufacturer:
Package:
64-LFQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8785
2.8785
10
2.5878
25.878
25
2.44644
61.161
160
2.120162
339.22592
320
2.011444
643.66208
480
1.804886
866.34528
960
1.522185
1461.2976
2400
1.4497
3479.28
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 24MHz |
| Series | RL78/L13 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 42 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 9x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F10 |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LFQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |