
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10WMCAFA#30
Manufacturer:
Package:
80-LQFP (14x14)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.9355
2.9355
10
2.6353
26.353
25
2.49128
62.282
90
2.159141
194.32269
270
2.04838
553.0626
450
1.837994
827.0973
990
1.550115
1534.61385
2430
1.4763
3587.409
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 24MHz |
| Series | RL78/L13 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 1.5K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 58 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 80-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 12x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F10 |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 80-LQFP (14x14) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |