
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10WMFAFB#30
Manufacturer:
Package:
80-LQFP (12x12)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2775
3.2775
10
2.94405
29.4405
25
2.78312
69.578
119
2.411964
287.023716
238
2.288265
544.60707
476
2.053254
977.348904
952
1.73166
1648.54032
2499
1.6492
4121.3508
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 24MHz |
| Series | RL78/L13 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 6K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 58 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 80-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 12x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F10 |
| Program Memory Size | 96KB (96K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 80-LQFP (12x12) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |