
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F113GLCLFB#35
Manufacturer:
Package:
48-LFQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 48LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.802
6.802
10
6.1484
61.484
25
5.86264
146.566
80
5.090575
407.246
250
4.861796
1215.449
500
4.432814
2216.407
1000
3.860838
3860.838
2500
3.7772
9443
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | Automotive, AEC-Q100, RL78/F15 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 16K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 38 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 20x10b SAR; D/A 1x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F113 |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-LFQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |