
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F11B7CANA#20
Manufacturer:
Package:
24-HWQFN (4x4)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 24HWQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.824
1.824
10
1.63875
16.3875
25
1.54622
38.6555
80
1.317298
105.38384
230
1.2369
284.487
490
1.082278
530.31622
980
0.896752
878.81696
2450
0.834908
2045.5246
4900
0.8246
4040.54
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G1F |
| Package | Tray |
| RAM Size | 5.5K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, IrDA, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 17 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 8x8/10b; D/A 1x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F11 |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-HWQFN (4x4) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |