
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F11BLEAFB#30
Manufacturer:
Package:
64-LFQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.9165
2.9165
10
2.61725
26.1725
25
2.46886
61.7215
160
2.103424
336.54784
320
1.97505
632.016
480
1.728174
829.52352
960
1.431906
1374.62976
2400
1.333164
3199.5936
4960
1.3167
6530.832
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G1F |
| Package | Tray |
| RAM Size | 5.5K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, IrDA, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 58 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 17x10b; D/A 1x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F11 |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LFQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |