
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F11FLLDNA#20
Manufacturer:
Package:
64-HVQFN (9x9)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 64HVQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.2315
10.2315
10
9.2435
92.435
25
8.81334
220.3335
160
7.652611
1224.41776
320
7.308673
2338.77536
480
6.663794
3198.62112
960
5.803958
5571.79968
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G1H |
| Package | Tray |
| RAM Size | 48K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 41 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 6x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F11 |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-HVQFN (9x9) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |