
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F11TLEDFB#35
Manufacturer:
Package:
64-LFQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.3795
4.3795
10
3.93015
39.3015
25
3.71564
92.891
160
3.220386
515.26176
320
3.055228
977.67296
480
2.741462
1315.90176
960
2.312072
2219.58912
2400
2.196466
5271.5184
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 24MHz |
| Series | RL78/I1C |
| Package | Tray |
| RAM Size | 6K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Peripherals | LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, IrDA, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 27 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 4x10/24b Sigma-Delta |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F11 |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LFQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.7V ~ 5.5V |