
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F51101ADNE#20
Manufacturer:
Package:
48-HWQFN (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48HWQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.375
2.375
10
2.13465
21.3465
25
2.014
50.35
80
1.715938
137.27504
416
1.61121
670.26336
832
1.4098
1172.9536
1248
1.16812
1457.81376
2496
1.08756
2714.54976
4992
1.064
5311.488
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX110 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 10K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 34 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F51101 |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-HWQFN (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |