
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F51103ADFM#30
Manufacturer:
Package:
64-LFQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.7645
2.7645
10
2.4814
24.814
25
2.34118
58.5295
160
1.994762
319.16192
320
1.87301
599.3632
480
1.638892
786.66816
960
1.35794
1303.6224
2400
1.264288
3034.2912
4960
1.2369
6135.024
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX110 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 10K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 50 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 14x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F51103 |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LFQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |