
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F51105ADFK#30
Manufacturer:
Package:
64-LQFP (14x14)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8595
2.8595
10
2.56405
25.6405
25
2.42402
60.6005
90
2.100764
189.06876
270
1.992996
538.10892
450
1.788318
804.7431
990
1.50822
1493.1378
2430
1.4364
3490.452
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX110 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 50 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 14x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F51105 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (14x14) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |