
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F51105ADFL#30
Manufacturer:
Package:
48-LQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.641
2.641
10
2.37405
23.7405
25
2.24428
56.107
80
1.945125
155.61
250
1.845356
461.339
500
1.65585
827.925
1000
1.3965
1396.5
2500
1.33
3325
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX110 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 34 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F51105 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |