
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F51117ADFL#3A
Manufacturer:
Package:
48-LQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 48LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.073
5.073
10
4.55335
45.5335
25
4.30502
107.6255
80
3.730888
298.47104
250
3.539624
884.906
500
3.176078
1588.039
1000
2.67862
2678.62
2500
2.544689
6361.7225
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX111 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, SCI, SPI, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 30 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F51117 |
| Program Memory Size | 384KB (384K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |