
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F51137ADFP#3A
Manufacturer:
Package:
100-LFQFP (14x14)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 384KB FLSH 100LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.5525
7.5525
10
6.82005
68.2005
25
6.50256
162.564
90
5.646268
508.16412
270
5.392485
1455.97095
450
4.916668
2212.5006
990
4.282268
4239.44532
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX113 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, IrDA, SCI, SPI, SSI, USB OTG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 80 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 17x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F51137 |
| Program Memory Size | 384KB (384K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 100-LFQFP (14x14) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |