
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F51137ADLJ#2A
Manufacturer:
Package:
100-TFLGA (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 384KB FLSH 100TFLGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.175
6.175
10
5.5765
55.765
25
5.31658
132.9145
80
4.616411
369.31288
416
4.40896
1834.12736
832
4.019925
3344.5776
1248
3.501225
4369.5288
2496
3.458
8631.168
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX113 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, IrDA, SCI, SPI, SSI, USB OTG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 80 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 100-TFLGA |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 17x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F51137 |
| Program Memory Size | 384KB (384K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 100-TFLGA (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |