
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F51303ADFL#30
Manufacturer:
Package:
48-LFQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2775
3.2775
10
2.94405
29.4405
25
2.78312
69.578
80
2.411936
192.95488
250
2.288284
572.071
500
2.053254
1026.627
1000
1.73166
1731.66
2500
1.6492
4123
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX130 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 10K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 38 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F51303 |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-LFQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |