
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F51303ADNE#20
Manufacturer:
Package:
48-HWQFN (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48HWQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.306
3.306
10
2.9716
29.716
25
2.80972
70.243
80
2.434974
194.79792
416
2.310048
960.979968
832
2.072805
1724.57376
1248
1.748152
2181.693696
2496
1.660742
4145.212032
4992
1.6492
8232.8064
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX100 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 10K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 38 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F51303 |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-HWQFN (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |