
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F51305ADFK#10
Manufacturer:
Package:
64-LQFP (14x14)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.895
3.895
10
3.49885
34.9885
25
3.3079
82.6975
80
2.866986
229.35888
230
2.719888
625.57424
720
2.44056
1757.2032
1440
2.058308
2963.96352
2880
1.955394
5631.53472
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX100 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 52 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 14x12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F51305 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (14x14) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |