
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F51305BDFP#10
Manufacturer:
Package:
100-LFQFP (14x14)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLSH 100LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.3985
4.3985
10
3.95485
39.5485
25
3.73844
93.461
80
3.239975
259.198
230
3.073868
706.98964
720
2.758164
1985.87808
1440
2.32617
3349.6848
2880
2.209862
6364.40256
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX100 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 88 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 24x12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F51305 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 100-LFQFP (14x14) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |