
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F51306BDFM#30
Manufacturer:
Package:
64-LFQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.6835
4.6835
10
4.20185
42.0185
25
3.97252
99.313
160
3.442857
550.85712
320
3.266309
1045.21888
480
2.930845
1406.8056
960
2.471805
2372.9328
2400
2.3541
5649.84
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX130 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 52 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 14x12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F51306 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LFQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |