
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F51306BGNE#20
Manufacturer:
Package:
48-HWQFN (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
32BIT MCU RX130 256K HWQFN48 -40
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.724
3.724
10
3.3782
33.782
25
3.30486
82.6215
40
3.286762
131.47048
80
2.947138
235.77104
416
2.936346
1221.519936
832
2.73428
2274.92096
1248
2.689574
3356.588352
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX130 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Core Size | 32-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 38 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-HWQFN (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |