
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F51308ADFK#30
Manufacturer:
Package:
64-LQFP (14x14)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.023
6.023
10
5.4131
54.131
25
5.11708
127.927
90
4.434914
399.14226
270
4.207446
1136.01042
450
3.775338
1698.9021
990
3.18402
3152.1798
2430
3.0324
7368.732
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX130 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 48K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 52 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 14x12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F51308 |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (14x14) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |