
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F513T3ADFJ#10
Manufacturer:
Package:
32-LQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 32LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.6695
2.6695
10
2.3978
23.978
25
2.2667
56.6675
80
1.9646
157.168
230
1.863814
428.67722
440
1.672408
735.85952
2000
1.3433
2686.6
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX13T |
| Package | Tray |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 22 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 5x12b; D/A 1x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F513 |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-LQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |