
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F513T3ADNE#20
Manufacturer:
Package:
48-HWQFN (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
32BIT MCU RX13T 64K 48PWQN -40/+
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.5175
2.5175
10
2.26385
22.6385
25
2.22908
55.727
40
2.223238
88.92952
80
1.986574
158.92592
416
1.921308
799.264128
832
1.844358
1534.505856
1248
1.78257
2224.64736
4992
1.613528
8054.731776
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX13T |
| Package | Tray |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Core Size | 32-Bit |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 38 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 8x12b; D/A 1x8b |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-HWQFN (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |