
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F513T5AGNH#20
Manufacturer:
Package:
32-HWQFN (5x5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 32HWQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.097
3.097
10
2.7797
27.797
25
2.62808
65.702
80
2.277862
182.22896
230
2.161003
497.03069
490
1.939083
950.15067
980
1.635368
1602.66064
2450
1.553602
3806.3249
4900
1.5428
7559.72
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | - |
| Package | Tray |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Core Size | 32-Bit |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 22 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 8x12b; D/A 1x8b |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Base Product Number | R5F513 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-HWQFN (5x5) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |