
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F52305ADFL#30
Manufacturer:
Package:
48-LFQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.465
4.465
10
4.01185
40.1185
25
3.79316
94.829
80
3.287238
262.97904
250
3.118698
779.6745
500
2.798396
1399.198
1000
2.360085
2360.085
2500
2.2477
5619.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 54MHz |
| Series | RX200 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, IrDA, SCI, SPI, SSI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 34 |
| Core Processor | RXv2 |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 8x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F52305 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-LFQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |