
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F52306ADFM#30
Manufacturer:
Package:
64-LFQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.2535
5.2535
10
4.7215
47.215
25
4.46348
111.587
160
3.8684
618.944
320
3.670002
1174.40064
480
3.293099
1580.68752
960
2.777306
2666.21376
2400
2.638435
6332.244
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 54MHz |
| Series | RX200 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, IrDA, SCI, SPI, SSI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 47 |
| Core Processor | RXv2 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 12x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F52306 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LFQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |