
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F52306ADFP#30
Manufacturer:
Package:
100-LFQFP (14x14)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 100LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.745
6.745
10
6.09045
60.9045
25
5.80754
145.1885
90
5.0426
453.834
270
4.81594
1300.3038
450
4.390986
1975.9437
990
3.824415
3786.17085
2430
3.7772
9178.596
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 54MHz |
| Series | RX200 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SPI, SSI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 83 |
| Core Processor | RXv2 |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 24x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F52306 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 100-LFQFP (14x14) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |