
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F52306ADLA#20
Manufacturer:
Package:
100-TFLGA (5.5x5.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 100TFLGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.3745
6.3745
10
5.72185
57.2185
25
5.40892
135.223
80
4.687775
375.022
300
4.447358
1334.2074
600
3.990598
2394.3588
1200
3.365565
4038.678
2400
3.2053
7692.72
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 54MHz |
| Series | RX200 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SPI, SSI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 83 |
| Core Processor | RXv2 |
| Package / Case | 100-TFLGA |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 24x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F52306 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 100-TFLGA (5.5x5.5) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |