
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F52315ADFL#30
Manufacturer:
Package:
48-LFQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.13
5.13
10
4.6056
46.056
25
4.35404
108.851
80
3.773524
301.88192
250
3.580018
895.0045
500
3.212349
1606.1745
1000
2.70921
2709.21
2500
2.5802
6450.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 54MHz |
| Series | RX200 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, I²C, IrDA, SCI, SD/SDIO, SPI, SSI, USB OTG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 30 |
| Core Processor | RXv2 |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 8x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F52315 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-LFQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |