
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F52315ADFP#30
Manufacturer:
Package:
100-LFQFP (14x14)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLSH 100LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8995
5.8995
10
5.29625
52.9625
25
5.00726
125.1815
90
4.339704
390.57336
270
4.11712
1111.6224
450
3.694274
1662.4233
990
3.115658
3084.50142
2430
2.959877
7192.50111
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 54MHz |
| Series | RX200 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SD/SDIO, SPI, SSI, USB OTG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 79 |
| Core Processor | RXv2 |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 24x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F52315 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 100-LFQFP (14x14) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |