
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F52317ADFM#30
Manufacturer:
Package:
64-LFQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 64LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.27
6.27
10
5.662
56.62
25
5.39828
134.957
160
4.68748
749.9968
320
4.47679
1432.5728
480
4.08177
1959.2496
960
3.55509
3412.8864
2400
3.5112
8426.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 54MHz |
| Series | RX200 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, I²C, IrDA, SCI, SD/SDIO, SPI, SSI, USB OTG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 43 |
| Core Processor | RXv2 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 12x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F52317 |
| Program Memory Size | 384KB (384K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LFQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |