
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F52318ADFL#30
Manufacturer:
Package:
48-LFQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 48LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.555
6.555
10
5.91945
59.1945
25
5.64376
141.094
80
4.900575
392.046
250
4.68027
1170.0675
500
4.267305
2133.6525
1000
3.716685
3716.685
2500
3.6708
9177
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 54MHz |
| Series | RX200 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, I²C, IrDA, SCI, SD/SDIO, SPI, SSI, USB OTG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 30 |
| Core Processor | RXv2 |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 8x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F52318 |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-LFQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |