
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F52318BDLA#20
Manufacturer:
Package:
100-TFLGA (5.5x5.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 100TFLGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.9325
7.9325
10
7.163
71.63
25
6.82974
170.7435
80
5.930375
474.43
300
5.663805
1699.1415
600
5.164058
3098.4348
1200
4.497728
5397.2736
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 54MHz |
| Series | RX200 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SD/SDIO, SPI, SSI, USB OTG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 79 |
| Core Processor | RXv2 |
| Package / Case | 100-TFLGA |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 24x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F52318 |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 100-TFLGA (5.5x5.5) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |