
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F523E5ADNF#20
Manufacturer:
Package:
40-HWQFN (6x6)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 40HWQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.7775
12.7775
10
11.73915
117.3915
25
11.25218
281.3045
80
9.914086
793.12688
230
9.427553
2168.33719
490
8.819316
4321.46484
980
8.08943
7927.6414
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RX200 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, I²C, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 20 |
| Core Processor | RXv2 |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 4x12b, 6x24b Sigma-Delta |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Base Product Number | R5F523 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 40-HWQFN (6x6) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |