
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F523T3AGFL#30
Manufacturer:
Package:
48-LFQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
32BIT MCU RX23T 64KB 12KB 48QFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.926
2.926
10
2.62865
26.2865
25
2.58818
64.7045
40
2.58115
103.246
80
2.306486
184.51888
250
2.230676
557.669
500
2.222544
1111.272
1000
2.069594
2069.594
5000
1.873324
9366.62
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 40MHz |
| Series | RX23T |
| Package | Tray |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Core Size | 32-Bit |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 37 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-LFQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |