
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F523T3AGFM#30
Manufacturer:
Package:
64-LFQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
32BIT MCU RX23T 64K 48LQFP -40/+
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.1635
3.1635
10
2.87375
28.7375
25
2.81162
70.2905
40
2.796562
111.86248
160
2.507468
401.19488
320
2.49832
799.4624
480
2.407044
1155.38112
960
2.28836
2196.8256
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 40MHz |
| Series | RX23T |
| Package | Tray |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Core Size | 32-Bit |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 50 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LFQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |