
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F523T5AGFD#30
Manufacturer:
Package:
52-LQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 52LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.99
3.99
10
3.58435
35.8435
25
3.38884
84.721
160
2.937162
469.94592
320
2.78653
891.6896
480
2.500343
1200.16464
960
2.108715
2024.3664
2400
2.0083
4819.92
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 40MHz |
| Series | RX23T |
| Package | Tray |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, SCI, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 40 |
| Core Processor | RX |
| Package / Case | 52-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F523 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 52-LQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |