
KEMET
Product No:
R76II3220SE30K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.102
1.102
10
0.8664
8.664
50
0.75107
37.5535
100
0.64999
64.999
500
0.491131
245.5655
1000
0.433362
433.362
2500
0.404472
1011.18
5000
0.390022
1950.11
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | R76 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm) |
| Base Product Number | R76II |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 180V |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Height - Seated (Max) | 0.532" (13.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |