
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F100GBF2DFP#AA0
Manufacturer:
Package:
32-LQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G23 96K 32LQFP -4
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.729
1.729
10
1.57795
15.7795
25
1.53482
38.3705
40
1.527125
61.085
80
1.365036
109.20288
250
1.361084
340.271
500
1.340526
670.263
1000
1.283612
1283.612
5000
1.195081
5975.405
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G23 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 27 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 8x8/10b/12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 96KB (96K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-LQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |