
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F100GBF3CFP#AA0
Manufacturer:
Package:
32-LQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G23 96K 32LQFP -4
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8335
1.8335
10
1.6758
16.758
25
1.63096
40.774
40
1.6226
64.904
80
1.450298
116.02384
250
1.446128
361.532
500
1.424297
712.1485
1000
1.363839
1363.839
5000
1.26978
6348.9
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G23 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 27 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 8x8/10b/12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 96KB (96K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-LQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |